SCHODY DREWNIANE - MONTAŻ

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej firmy stolarskiej, która zamontuje wewnętrzne schody drewniane u Ciebie na miejscu w domu lub firmie, serdecznie zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Z przyjemnością przedstawimy Państwu ofertę dostosowaną do Państwa potrzeb.

Abyśmy mogli przedstawić szczegółową ofertę, bardzo prosimy o przygotowanie lub przesłanie na mail przynajmniej niektórych poniższych informacji:

ZADZWOŃ PO BEZPŁATNĄ WYCENĘ!
604 90 30 47

SCHODY DREWNIANE - FAQ

Czy na schody jest udzielana gwarancja?

Tak gwarancja udzielana jest na okres 2 lat ale gwarancja nie obejmuje wszelkich uszkodzeń mechanicznych powstałych na skutek niewłaściwego użytkowania schodów.

Jaki jest czas realizacji?

Czas realizacji jest od 6 do 9 tygodni roboczych. Na specjalne życzenie możemy wykonać schody w trybie przyśpieszonym.

Na jakim etapie budowy montuje się schody z drewna

Schody najlepiej montować po pracach związanych z wykończeniem wnętrza , malowanie zgrubne, po łazienkach, po podłodze na dole.

Na jakim obszarze firma Drewdom montuje schody?

Schody montujemy w promieniu 300 kilometrów od naszego zakładu produkcyjnego (lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i małopolskiego)  lub na terenie całej polski po wcześniejszym dogadaniu się na temat kosztów transportu.

schody drewniane montaż

SCHODY DREWNIANE - WYCENA

By móc Państwu przedstawić szczegółową ofertę prosimy o przesłanie na adres drewdom@drewdom.com.pl poniższych kilka wskazówek które już na etapie pierwszego kontaktu pozwolą nam wstępnie wycenić schody wewnętrzne dopasowane do Państwa inwestycji.

Schody samonośne

Schody obkładane na beton

Zapytania można przesyłać na nasz adres e-mail: drewdom@drewdom.com.pl lub poprzez formularz kontaktowy.

Schody drewniane samonośne

Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu i wykonaniu wewnętrznych schodów samonośnych. Drewniane schody samonośne zyskały ogromną popularność i są chętnie zamawiane przez klientów i inwestorów. Dlaczego cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Schody samonośne to schody, których elementem nośnym jest konstrukcja drewniana (może być także stalowa, jednak nasza firma wykonuje schody na konstrukcji drewnianej). Nie muszą one przylegać do ściany, mamy więc swobodę i dowolność, jeśli chodzi o miejsce montażu. Konstrukcja schodów samonośnych jest lekka i nie zajmuje dużo przestrzeni. Takie schody doskonale wkomponowują się w nowoczesne aranżacje wnętrz. Świetnie sprawdzą się na niewielkiej przestrzeni oraz jako schody prowadzące na poddasze użytkowe.
Wyróżniamy kilka rodzi schodów drewnianych samonośnych:
Montaż schodów samonośnych jest stosunkowo prosty. Decydując się na tego rodzaju schody warto pamiętać, że w przeciwieństwie do schodów betonowych, montujemy je na ostatnim etapie prac budowlanych. 

Schody policzkowe 

Drewniane schody policzkowe to schody, których ciężar nośny oparty jest na dwóch poprzecznych belkach zwanych policzkami. Co wyróżnia schody policzkowe?

Schody dywanowe


Schody dywanowe to obecnie jedne z najbardziej stylowych i nowoczesnych rozwiązań, jeśli chodzi o schody wewnętrzne. Czym się charakteryzują? W przeciwieństwie do klasycznych schodów policzkowych nie posiadają belek lub desek nośnych. Każdy stopień wspiera się na kolejnym, a stopnie i podstopnie tworzą jedną całość do złudzenia przypominającą dywan. 

Elementem konstrukcyjnym schodów dywanowych może być balustrada jednak zawsze doradzamy klientom, aby była to lekka forma niepotrzebnie nie obciążająca  całości. Drewniane schody dywanowe doskonale prezentują się w najróżniejszych wnętrzach. Oczywiście wymagają odpowiedniego wyeksponowania – takich schodów nie można „wcisnąć w kąt” - to one muszą grać pierwsze skrzypce jeśli chodzi i aranżacje wnętrza. 

Schody bolcowe


Stopnie takich schodów, jak sama nazwa wskazuje, połączone są bolcami. Schody bolcowe wyróżniają się lekkością i elegancją. Znakomicie prezentują się nie tylko jako element funkcjonalny, ale także estetyczny. Najczęściej wykonujemy schody bolcowo-policzkowe – z jednej strony stopnie wspierają się na belce nośnej, a z drugiej na bolcach. 

Oczywiście wykonujemy schody będące połączeniem powyższych konstrukcji. Wszystko zależy od Państwa oczekiwań oraz uwarunkowań technicznych. Zawsze służymy pomocą i chętnie doradzimy  jakie schody byłyby najlepszym rozwiązaniem w danej sytuacji. Chętnie dzielimy się z Państwem naszym wielopokoleniowym doświadczeniem. 

Schody wspornikowe


Drewniane schody wspornikowe lub też schody półkowe to doskonałe rozwiązanie pasujące do minimalistycznych aranżacji wnętrz. Stopnie osadzone są z jednej strony w ścianie, nie mają żadnych wsporników i  nie łącza się ze sobą. Tego typu schody są bardzo efektowne i prawie w ogóle nie ingerują w przestrzeń. Schody mogą być uzupełnione o balustradę – najlepiej wykonaną ze szkła, które świetnie współgra z lekkością schodów wspornikowych. 

Montaż schodów półkowych jest zdecydowanie bardziej wymagający w porównaniu ze schodami samonośnymi, ale posiadamy ogromne doświadczenie, dzięki czemu dajemy gwarancję bezpieczeństwa i trwałości tego typu schodów drewnianych.

Schody na beton


Najbardziej tradycyjnym rodzajem schodów są schody żelbetonowe. Tego typu schody zajmują więcej miejsca niż schody samonośne czy wspornikowe, ale są bardzo trwałe i wygodne w użytkowaniu. Często są to schody dwubiegowe, które są bardzo bezpieczne, szczególnie w przypadku małych dzieci i osób, które mają trudności z poruszaniem się. 
Naszą rolą jest zabudowa takich schodów najwyższej jakości drewnem. Zachęcamy do wybierania drewna twardego, odpornego na zarysowania i wgniecenia. 

Schody betonowe można zabudować całościowo drewnem. Będą prezentować się jak schody dywanowe, z tym że ich konstrukcją nośną będzie konstrukcja betonowa. 

Bez względu na to jaki rodzaj schodów drewnianych Państwo wybiorą, warto podkreślić, że drewno wnosi ciepło, element natury i elegancję. Doskonale komponuje się zarówno ze stalą nierdzewną, jak i szkłem, dlatego dobór odpowiedniej barierki nie stanowi trudności. Nasza firma z wielką przyjemnością od lat montuje schody w Państwa domach, z których niejednokrotnie korzystają już kolejne pokolenia

schody drewniane Warszawa schody drewniane Rzeszów schody drewniane Kraków schody drewniane Radom schody drewniane Zamość schody drewniane Częstochowa schody drewniane Sandomierz schody drewniane Łódź